Stanowisko ŁIPH w sprawie KSeF

Stanowisko ŁIPH w sprawie KSeF
  • 03 czerwca 2026

Stanowisko ŁIPH w sprawie KSeF

Wsłuchując się w potrzeby i obawy przedsiębiorców, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa skierowała do Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oficjalne stanowisko dotyczące wdrożenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

W rozmowach z przedsiębiorcami, szczególnie z sektora mikro, małych i średnich firm, wielokrotnie pojawiają się pytania dotyczące kosztów wdrożenia, nowych obowiązków administracyjnych, kwestii technicznych, bezpieczeństwa danych oraz ryzyka sankcji związanych z funkcjonowaniem systemu.

Jako organizacja reprezentująca środowisko gospodarcze, przekazaliśmy te głosy i postulaty, apelując o uwzględnienie realnych wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy na co dzień.

Popieramy cyfryzację procesów gospodarczych i nowoczesne rozwiązania dla biznesu.

Jednocześnie zwracamy uwagę na konieczność dostosowania wdrażanych narzędzi do możliwości oraz potrzeb sektora MŚP.

Wierzymy, że otwarty dialog pomiędzy przedsiębiorcami a administracją publiczną jest fundamentem tworzenia skutecznych i przyjaznych rozwiązań dla polskiej gospodarki.

W załączniku Stanowisko Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej złożone do Rzecznika MŚP.

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Stanowisko ŁIPH 03.06.2026 12:09 pdf 149,26 KB 11