Wsłuchując się w potrzeby i obawy przedsiębiorców, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa skierowała do Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oficjalne stanowisko dotyczące wdrożenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
W rozmowach z przedsiębiorcami, szczególnie z sektora mikro, małych i średnich firm, wielokrotnie pojawiają się pytania dotyczące kosztów wdrożenia, nowych obowiązków administracyjnych, kwestii technicznych, bezpieczeństwa danych oraz ryzyka sankcji związanych z funkcjonowaniem systemu.
Jako organizacja reprezentująca środowisko gospodarcze, przekazaliśmy te głosy i postulaty, apelując o uwzględnienie realnych wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy na co dzień.
Popieramy cyfryzację procesów gospodarczych i nowoczesne rozwiązania dla biznesu.
Jednocześnie zwracamy uwagę na konieczność dostosowania wdrażanych narzędzi do możliwości oraz potrzeb sektora MŚP.
Wierzymy, że otwarty dialog pomiędzy przedsiębiorcami a administracją publiczną jest fundamentem tworzenia skutecznych i przyjaznych rozwiązań dla polskiej gospodarki.
W załączniku Stanowisko Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej złożone do Rzecznika MŚP.