Wspominamy IV Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy

• 28 grudnia 2023

Wspominamy IV Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy

Najważniejszym wydarzeniem 2023 roku był bez wątpienia IV Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy.

Setki gości, pełne sale oraz atmosfera rozmowy i dialogu - tak wspominamy odbywający się w czerwcu bieżącego roku IV Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy, który został zorganizowany we współpracy z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. To wyjątkowe wydarzenie, które odbyło się w czasie Europejskiego Forum Gospodarczego, miało miejsce w HVienna House by Wyndham w Łodzi i z pewnością pozostawiło trwałe wrażenie na całej Polsce.

Do Łodzi zjechali przedstawiciele biznesu oraz instytucji otoczenia biznesu z całego kraju. Nie zabrakło także parlamentarzystów, co dowodziło, że to spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród decydentów. Niemniej jednak, dla nas najważniejsze było to, że udało się w jednym miejscu zebrać bardzo szerokie grono przedsiębiorców z regionu łódzkiego. Wspólnie zasiedliśmy przy jednym stole, aby dyskutować o wyzwaniach, problemach, ale również szansach na wzrost biznesów w przyszłości.

Atmosfera tego wydarzenia była niesamowicie inspirująca, a pełne sale świadczyły o ogromnym zainteresowaniu tematem przedsiębiorczości w Polsce. W trakcie IV Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy nie tylko wymienialiśmy się doświadczeniami i wiedzą, ale także nawiązywaliśmy nowe kontakty i partnerstwa biznesowe. To było nie tylko spotkanie biznesowe, ale również okazja do budowania mostów pomiędzy różnymi środowiskami, które mają wpływ na rozwój gospodarki naszego kraju.

Punktem kulminacyjnym była wieczorna Gala IV Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy, podczas której odbyła się oficjalna ceremonia nadania odznaczeń państwowych zasłużonym przedsiębiorcom, Rzecznik MŚP wręczył Filary Polskiej Przedsiębiorczości za 2022 rok oraz nagrody dla najaktywniejszych organizacji w Radzie Przedsiębiorców. Również w czasie Gali Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa została odznaczona honorową odznakę zasługi dla rozwoju gospodarki RP przez Ministra Rozwoju i Technologii. Dalsza część wieczoru to nagrody "Złota Honorowa Odznaka Krajowej Izby Gospodarczej" oraz wręczenie Diamentów Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, które za ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę społeczną i wybitne osiągnięcia na rzecz Izby, przedsiębiorców i gospodarki. Izba uhonorowała również tych, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju organizacji.

IV Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy był doskonałą okazją do wymiany myśli, tworzenia synergii i dążenia do wspólnego rozwoju biznesu w Polsce. To wydarzenie na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich jego uczestników jako inspirująca i owocna platforma do budowania przyszłości naszej gospodarki.